Gala Mistrzów 2022

21.10.2022 - 13:49, aktualizacja 24.10.2022 - 12:48
Redakcja: OO

26 października 2022 roku o godz. 15.00 w auli w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) po raz piąty odbędzie się uroczystość wręczenia wyróżnień najlepszym sportowcom UŚ, medalistom Akademickich Mistrzostw Polski, jak również odznak Akademickiego Związku Sportowego zasłużonym zawodnikom i działaczom związanym z naszą uczelnią i klubem.

Podczas wydarzenia zostanie wyróżnionych 69 medalistów AMP wraz z trenerami, którzy przygotowywali zawodników. Wśród nagrodzonych znajdują się medaliści indywidualni oraz drużynowi z takich dyscyplin, jak: futsal, aerobik sportowy, badminton, jeździectwo, karate WKF, lekkoatletyka, narciarstwo, pływanie, siatkówka plażowa, strzelectwo, szachy i tenis.

Największym sukcesem minionego sezonu były wyniki naszych zawodniczek w jeździectwie – po raz pierwszy odkąd jesteśmy organizatorami zawodów tej dyscypliny, nasza drużyna zdobyła złoty medal. Wśród wyróżnionych znajdzie się również mistrzyni Polski i reprezentantka Polski w biegu na 1500 m Eliza Megger oraz wicemistrzyni Polski w biegu na 400 m przez płotki Julia Korzuch. Nagrodzona zostanie także drużyna futsalu AZS UŚ, która uzyskała awans do Futsal Ekstraklasy.

plakat Gali Mistrzów