Game Music Fest – IN PROGRESS

18.03.2024 - 10:31, aktualizacja 28.03.2024 - 08:57
Redakcja: OO

Game Music Fest – IN PROGRESS to wydarzenie Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.

Wernisaż oraz koncert odbędą się 12 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00 w Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3 a, b, c). Wstęp wolny.

Wystawę będzie można zwiedzać do 17 kwietnia 2024 roku, następnie zostanie ona ponownie pokazana w nowej odsłonie Filharmonii Śląskiej 21 kwietnia 2024 roku.

W programie:

• plakaty AR: interaktywne dzieła inspirowane ścieżkami dźwiękowymi z gier wideo i miastem Katowice,
  • pokaz dyplomów: absolwenci prezentują najlepsze prace związane z projektowaniem gier i przestrzeni wirtualnej,
  • pokaz prac promotorów: prof. dr hab. Małgorzaty Łuszczak, dr hab. Katarzyny Kroczek-Wasińskiej, prof. UŚ i dr hab. Kai Renkas, prof. UŚ,
  • pokaz animacji Game Music Fest 2023 w nowych aranżacjach muzycznych,
  • gry eksperymentalne: gry stworzone przez wykładowców projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz muzyki w multimediach, prezentujące innowacyjne podejście do dźwięku i interakcji,
  • występ Kwintetu Śląskich Kameralistów z Filharmonii Śląskiej.

Wydarzenie poprzedza interdyscyplinarny festiwal Game Music Fest poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Jego pierwsza edycja odbyła się w lutym 2023 roku i zgromadziła niemal 5 000 odbiorców. Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ był partnerem zeszłorocznej edycji, a w tym roku jest współorganizatorem wydarzenia.

Podczas Game Music Fest – IN PROGRESS zostaną zaprezentowane prace osób studiujących na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej, które powstały w ramach poprzedniej edycji festiwalu oraz prace premierowe stworzone do tegorocznej edycji wydarzenia. Dodatkowo prezentacja zostanie rozszerzona o wystawę najlepszych dyplomów absolwentów studiów I i II stopnia kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej oraz ich promotorów, prezentację gier zrealizowanych przez wykładowców pt. „Gry eksperymentalne” oraz animacji z poprzedniej edycji festiwalu w nowych aranżacjach dźwiękowych, wykonane przez osoby studiujące na kierunku muzyka w multimediach.

Całość uświetni występ Kwintetu Śląskich Kameralistów z Filharmonii Śląskiej. Game Music Fest – IN PROGRESS to nie tylko prezentacja osiągnięć, lecz wyjątkowe doświadczenie, gdzie muzyka, sztuka wizualna i świat gier spotykają się w inspirujący sposób.

Wydarzenie Game Music Fest – IN PROGRESS jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Grafika promująca Game Music in Progress

Autorki grafiki: Anna Szczepaniec, Agnieszka Firla – studentki I roku II stopnia, projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej