Seminarium Szybkiego Reagowania „Granice wolności słowa na uniwersytecie”

18.02.2020 - 15:12, aktualizacja 21.02.2020 - 09:02
Redakcja: AJS
Tagi: debaty, seminarium, wolność słowa

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych i Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego organizują kolejne spotkanie w ramach cyklu „Seminarium Szybkiego Reagowania” (SSR), podczas których uczestnicy rozmawiają na temat bieżących wydarzeń.

Tematem najbliższego seminarium będą granice wolności słowa na uniwersytecie. Dyskutanci zastanowią się nad tym, czy na uniwersytecie można powiedzieć wszystko, a jeśli nie, to dlaczego i kto miałby decydować o tym, o czym można mówić. Dyskusję poprzedzi krótkie wprowadzenie przygotowane przez dr. hab. Tomasza Pietrzykowskiego, prof. UŚ – prorektora ds. współpracy międzynarodowej i krajowej oraz kierownika Centrum Badawczego Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli: prof. dr hab. Ewa Borkowska; dr hab. Jacek Warchala; dr hab. Dariusz Kubok, prof. UŚ; dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ; dr Szymon Makuła. Moderatorami dyskusji będą prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów oraz dr Magdalena Wołek.

Miejsce spotkania: sala sympozjalna III, Katowice, ul. Bankowa 11.

» Zaproszenie na seminarium

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania spraw, wydarzeń i tematów wartych omówienia. Pomysły należy przesyłać na adres e-mail: ssr@us.edu.pl.

Wydarzenie dostępne jest na Facebooku: www.facebook.com.