Hispanofonia 2019

11.03.2019 - 17:28, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Adresowana do uczniów i nauczycieli szkół średnich Hispanofonia to odbywające się na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu wydarzenie, którego głównym celem jest promocja języka i kultury hiszpańskiej wśród uczniów w naszym regionie. Tematem przewodnim spotkania będzie Andalucía. Tegoroczna edycja Hispanofonii, która odbywa się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, została zaplanowana na 15 marca 2019 roku.

Gośćmi tegorocznej edycji święta Hispanofonii będą JE Ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama oraz Don Fernando Martínez-Vara de Rey de Irezábal – dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie. W trakcie wydarzenia zostanie podpisana oficjalna umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim reprezentowanym przez JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka a Instytutem Cervantesa w Krakowie, którego przedstawicielem będzie Don Fernando Martínez-Vara de Rey de Irezábal.

Organizatorem spotkania jest Zakład Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Koordynatorami Hispanofonii 2019 są dr Sabina Deditius, mgr Aniela Kucharska oraz mgr Magdalena Sędek.

Szczegółowy program wydarzenia (w języku hiszpańskim, pdf, 628 kB)

plakat promujący Hispanofonię 2019 ze szczegółowym programem spotkania oraz dziewczyną tanczącą famenco