Hispanofonia 2024

25.04.2024 - 10:36, aktualizacja 29.04.2024 - 11:26
Redakcja: OO

¡Que viva México! Zapraszamy na obchody święta Hispanofonii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, które rozpoczną się 22 maja 2024 roku o godz. 10.00. Udział w wydarzeniu będzie możliwy za pośrednictwem kanału YouTube. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Meksyk.

Głównym celem spotkania jest promocja języka i kultury Hiszpanii oraz krajów hispanojęzycznych wśród uczniów w naszym regionie.

W programie przewidziano prelekcje wykładowców kierunku filologia romańska (część z nich w języku polskim, część w języku hiszpańskim) oraz tradycyjny konkurs podsumowujący dla uczniów.

Koordynatorkami Hispanofonii są dr Aniela Kucharska i mgr Magdalena Sędek.

• dr Aniela Kucharska: „La Casa Azul – skrawek nieba Fridy Kahlo”
  • mgr Magdalena Sędek: „Muralizm meksykański”
  • dr Ewa Śmiłek: „Aztecka La Malinche: zbrodniarka czy bohaterka?”
  • mgr Juan Pablo Ortiz Ramos: „Y tú, además del español ¿sabes hablar náhuatl?”
  • mgr Sandra Lozano González: „Raíces y resiliencia: lenguas indígenas y civilizaciones precolombinas de México”

plakat promujący Hispanofonię 2024