04.07.2023 - 13:06, aktualizacja 07.07.2023 - 08:49
Redakcja: OO

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Diagnoza i terapia logopedyczna w świetle badań” odbędzie się w sobotę 30 września 2023 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nadrzędnym celem spotkania jest naukowa dyskusja na temat najnowszych wyników badań dotyczących diagnozy i terapii zaburzeń mowy. Tak określony temat konferencji wpisuje się w formułę Evidence-Based Practice, która przypomina, że postępowanie logopedyczne powinno być prowadzone w oparciu o najnowsze wyniki badań. Osoby uczestniczące w konferencji będą rozmawiać m.in. o teoretycznych podstawach badań naukowych w logopedii, a także zaprezentują wyniki naukowej kwerendy prowadzonej w odniesieniu do diagnozy i terapii zaburzeń mowy.

Opłata konferencyjna wynosi 150 zł i obejmuje udział w konferencji, zaświadczenie, poczęstunek w postaci kawy i drobnych słodkości oraz dania obiadowego według zaznaczonej opcji w formularzu zgłoszeniowym. Opłata promocyjna dla studentów wynosi 100 zł za okazaniem potwierdzenia. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2023 roku.

Harmonogram spotkania dostępny jest na stronie: docs.google.com.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Językoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Koło Naukowe Studentów Logopedii UŚ „KataLog” we współpracy z Zakładem Dialektologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na wydarzeniu na Facebooku.