I Ogólnopolska konferencja „Opowieść w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju człowieka”

12.02.2024 - 13:55, aktualizacja 12.02.2024 - 13:55
Redakcja: OO

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Opowieść w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju człowieka” odbędzie się 6–7 marca 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle (plac Hoffa 3a). Wydarzenie jest realizowane w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Spotkanie będzie sprzyjało rozmowom i wymianie doświadczeń teoretyków i praktyków reprezentujących takie dziedziny naukowe, jak: pedagogika, psychologia, filozofia, przyroda, socjologia i etnologia. Do udziału zaproszeni są naukowcy, nauczyciele, studenci, edukatorzy, promotorzy przyrody i bibliotekarze.

Słowa i opowieści towarzyszą człowiekowi właściwie od zawsze, mają moc i siłę do wyrażania siebie, opisywania świata, mówienia o rzeczach ważnych, wartościach, nauce i środowisku. Słowa definiują nas, nasze poglądy i relacje. Podczas konferencji uczestnicy porozmawiają na temat opowieści w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju człowieka, zastanawiając się nad wielopłaszczyznową rolą opowieści.

W programie zaplanowano m.in. sesje warsztatowe, wykład prof. dr. hab. Michała Rusinka, kolację literacką z udziałem Magdaleny Grzebałkowskiej, poranny spacer przyrodniczy, śniadaniowe warsztaty kulinarne z Anną Maksymowicz i wernisaż wystawy Kamilli Księżnik.

Rejestracja na konferencję trwa do 22 lutego 2024 roku.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski w Katowicach i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: I Ogólnopolska konferencja Opowieść w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju człowieka | Facebook.