II Dni Dostępności Cyfrowej w Katowicach

18.05.2016 - 11:58, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

W piątek 3 czerwca 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędą się II Dni Dostępności Cyfrowej, których celem jest przybliżenie tematyki włączenia cyfrowego w aspektach społeczno-technologicznych. Spotkanie skierowane jest w szczególności do osób odpowiedzialnych za dostępność i użyteczność informacji przekazywanej przez władze publiczne, III sektor oraz podmioty gospodarcze. Program Dni Dostępności Cyfrowej obejmuje:

• seminarium – audyt stron WWW: włączenie cyfrowe w instytucjach oraz dostępność gier komputerowych,
  • warsztaty poświęcone tematyce udostępniania gier komputerowych w przestrzeni cyfrowej
  • oraz warsztaty na temat poprawnego przygotowania dokumentów w formacie PDF zgodnie z zasadami WCAG 2.0.

Organizatorami są: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia” oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Dni Dostępności Cyfrowej zostały objęte patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Rejestracja za pomocą formularza.
Zapisy przyjmowane są do 1 czerwca 2016 roku.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.izabela.mrochen.us.edu.pl.

Zaproszenie i program (dokument PDF)

Plakat w formie infografiki promujący II Dni Dostępności Cyfrowej, które odbywają się 3 czerwca 2016 w Katowicach.  „Przyjdź i zapoznaj się z zasadami WCAG 2.0, które wspierają włączenie cyfrowe i społeczne"