II edycja Festynu Rodzinnego pt. „Harcerski Start z 10-tką”

30.08.2024 - 15:18, aktualizacja 30.08.2024 - 15:18
Redakcja: K.S

31 sierpnia od godz. 12.00 podczas II edycji Festynu Rodzinnego pt. „Harcerski Start z 10-tką” (ul. Morawa 119, Katowice) rozpocznie się II etap projektu Responsible Water Reaction (REC) prowadzonego przez dr hab. Iwonę Jelonek, prof. UŚ z Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ideą stojącą za projektem REC realizowanym metodą citizen science, a zarazem jego ogromną wartością, jest realne włączanie osób spoza środowisk akademickich do świata nauki w aktywnym i sprawczym rozumieniu. Istotą takich przedsięwzięć jest twórcze zbliżenie tych dwóch sfer i udowodnienie, że nie muszą one należeć do egzotycznych galaktyk oddzielonych od siebie latami świetlnymi tytułów, kompetencji, dokonań i afiliacji. Udało się to w ramach I etapu projektu, do którego zostali włączeni mieszkańcy z województwa śląskiego i nie tylko. Dzięki temu w rezultacie otrzymano szeroką bazę danych, która obecnie jest opracowywana.

Organizatorem wydarzenia jest 10. Harcerska Drużyna Żeglarska im. gen. Mariusza Zaruskiego w Katowicach.