III Dni Dostępności Cyfrowej

27.09.2017 - 08:28, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

W piątek 6 października 2017 roku na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbędą się III Dni Dostępności Cyfrowej. Tematem tegorocznej edycji będzie „Uniwersytet widzi, słyszy, pomaga – integracja w sporcie i turystyce". W programie wydarzenia zaplanowano seminarium poświęcone m.in. działalności klubów kibiców niepełnosprawnych, organizowaniu podróży bez barier, wyszukiwaniu dostępnych informacji turystycznych i sportowych oraz likwidowaniu barier poprzez udział w zawodach sportowych, a także warsztaty dotyczące zasad tworzenia dostępnych treści na stronach internetowych zgodnie z Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0 zalecanych przez Konsorcjum W3C.

Inicjatorem oraz organizatorem Dni Dostępności Cyfrowej jest dr Izabela Mrochen – adiunkt w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ.

Patronat honorowy nad III Dniami Dostępności Cyfrowej objęli dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Krzysztof Jarosz oraz Marek Plura – polityk, psychoterapeuta i działacz społeczny (także na rzecz osób niepełnosprawnych), poseł na Sejm VI i VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Program wydarzenia (pdf)

Interaktywne zaproszenie na III Dni Dostępności Cyfrowej na platformie Genially z transkrypcją

Film promujący III Dni Dostępności Cyfrowej z transkrypcją

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.izabela.mrochen.us.edu.pl/informacje-w-mediach-Izabela-Mrochen/iii-dni-dostepnosci-cyfrowej-Sosnowiec.

Plakat promujący III Dni Dostępności Cyfrowej zawierający szczegóły dot. wydarzenia (tytuł tegorocznej edycji, datę i miejsce, nazwiska osób, które objęły DDC patronatem honorowym) oraz grafikę z ikonami przedstawiającymi sporty