III Metropolitalny Climathon

12.10.2022 - 14:10, aktualizacja 14.10.2022 - 11:26
Redakcja: K.S

W Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska Politechniki Śląskiej (ul. Konarskiego 22a, Gliwice) odbędzie się III Metropolitalny Climathon.

Jest to 24-godzinny wyścig kreatywności odbywający się równolegle w ponad 100 miastach na świecie. Podczas metropolitalnego wydarzenia uczestnicy będą szukać rozwiązań sprzyjających ochronie klimatu, takich jak mniejsza produkcja odpadów oraz sposoby ich ponownego użycia.

W tym roku po raz pierwszy wydarzenie jest dedykowane wyłącznie studentom wszystkich kierunków i uczelni w Polsce. Aby wziąć udział w Climathonie nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy związanej z recyklingiem czy gospodarką obiegu zamkniętego. Wystarczy mieć otwarty umysł i chęć realizowania niestandardowych pomysłów. Podczas wydarzenia uczestnicy otrzymają wsparcie organizatorów oraz inspirację mentorów i ekspertów.

Dla najciekawszych pomysłów przewidziane zostały nagrody:

1. nagroda I: 10 000 zł, nagroda o wartości 2 500 zł w postaci karty upominkowej do wykorzystania w sklepie IKEA oraz nagroda rzeczowa o wartości ponad 200 zł ufundowana przez IKEA;
  2. nagroda II: 5 000 zł, nagroda rzeczowa o wartości ponad 200 zł ufundowana przez IKEA;
  3. nagroda III: 3 000 zł, nagroda rzeczowa o wartości ponad 200 zł ufundowana przez IKEA.

Grupy projektowe będą pracowały od 27 października (od godz. 13.00) do 28 października (do godz. 15.00). Do wzięcia udziału jest wymagana wcześniejsza rejestracja – trwa do 21 października. Możliwe jest również uczestnictwo online.

Organizatorami wydarzenia są Fundacją Fortis Pro Nobis, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz IKEA.

Patronat nad wydarzeniem objął Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Szczegóły wydarzenia są dostępne na stronie organizatorów.

plakat organizatorów z informacjami o wydarzeniu