Industriada 2020 – święto Szlaku Zabytków Techniki

21.09.2020 - 10:18, aktualizacja 21.09.2020 - 12:58
Redakcja: OO
Tagi: Industriada, Szlak Zabytków Techniki

26 września 2020 roku w dwudziestu trzech miastach województwa śląskiego odbywać się będzie kolejna edycja Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki. W tegorocznym festiwalu przewodnicy wprowadzą uczestników w świat przemysłu i natury. Wśród obiektów, gdzie będzie można wziąć udział w wydarzeniu, znalazło się Muzeum Śląskie w Katowicach, które we współpracy z Uniwersytetem Śląskim przygotowało szereg atrakcji.

W programie zaplanowano m.in.:

• pokazy naukowe w budynku dawnej stolarni:
    • „Spacer węglową aleją” – prowadzący: dr hab. Iwona Jelonek, prof. UŚ z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ,
    • „Minerały w życiu człowieka” – prowadzący: Kamil Linnert z Koła Naukowego Mineralogów Heliodor UŚ,
  • oprowadzanie po terenie zewnętrznym muzeum i parku bogucickim,
  • warsztaty plastyczne,
  • koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej,
  • a także zwiedzanie wystaw w zrewitalizowanych, dziewiętnastowiecznych budynkach stolarni i magazynu odzieżowego, możliwość obejrzenia zabytkowej maszyny parowej w maszynowni szybu Bartosz oraz oglądanie panoramy z dawnej wieży wyciągowej szybu Warszawa II.

plakat: Industriada 2020