International Mobility Week 2023

04.05.2023 - 10:01, aktualizacja 05.05.2023 - 14:17
Redakcja: OO

Od 15 do 19 maja 2023 roku odbywać się będzie trzecia edycja międzynarodowego tygodnia szkoleniowego International Mobility Week, organizowanego przez Dział Współpracy z Zagranicą UŚ w ramach programu Erasmus+.

Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie gościł 21 przedstawicieli z 19 uczelni zagranicznych z Czech, Grecji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Węgier, Włoch i Zjednoczonego Królestwa. Naszymi gośćmi będą głównie pracownicy administracyjni odpowiedzialni za współpracę międzynarodową, w tym kierownicy biur współpracy z zagranicą, koordynatorzy ds. współpracy międzynarodowej, koordynatorzy wydziałowi i pracownicy sekretariatów. Wśród uczestników będzie też kilku pracowników naukowych zaangażowanych w internacjonalizację szkolnictwa wyższego.

International Mobility Week ma na celu promocję programu Erasmus+, umocnienie istniejących kontaktów, nawiązanie nowych form współpracy oraz realizację szeregu szkoleń zawodowych, których tematyka w tym roku będzie dotyczyła efektywnej komunikacji pomiędzy studentami i pracownikami uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu różnic kulturowych.