[ZMIANA TERMINU] IV Sosnowieckie Forum Językoznawcze „Semantyka – gramatyka – stylistyka”

09.03.2020 - 10:03, aktualizacja 08.07.2020 - 08:28
Redakcja: OO
Tagi: językoznawstwo, sosnowieckie forum językoznawcze

Uwaga

Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie uczestników, IV Sosnowieckie Forum Językoznawcze, zaplanowane na 24–25 września 2020 roku, zostało przełożone na 2021 rok.

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po raz czwarty organizuje międzynarodową konferencję z cyklu Sosnowieckie Forum Językoznawcze, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Semantyka – gramatyka – stylistyka”. Celem wydarzenia będzie prezentacja różnorodnych perspektyw badawczych we współczesnym językoznawstwie, szczególnie slawistycznym, z uwzględnieniem zarówno tradycyjnych, jak i nowych ujęć metodologicznych. Dyskusja lingwistów z kraju i zagranicy umożliwi wymianę doświadczeń badawczych oraz zapoznanie się z kierunkami prac prowadzonych przez rodzime i zagraniczne ośrodki naukowe.

Proponowane sekcje tematyczne tegorocznego forum:

• badania porównawcze w obrębie języków słowiańskich,
  • kulturowe i społeczne aspekty języka,
  • badania korpusowe w analizie lingwistycznej,
  • dyskurs w badaniach slawistycznych,
  • językoznawstwo a dydaktyka języków obcych.

Języki robocze konferencji: polski i rosyjski.

Opłata konferencyjna wynosi 450 zł (lub 100 €). Osoby zainteresowane udziałem proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do 15 czerwca 2020 roku pocztą elektroniczną na adres e-mail: forumsosnowiec@gmail.com.

Patronat nad konferencją objął prezydent Sosnowca.

Zobacz szczegółowe informacje o konferencji (pdf, 88,3 KB)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (doc, 31 KB)