IX edycja akcji motoryzacyjnej pn. „iLoveRally”

06.06.2016 - 14:56, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

11 czerwca 2016 roku w godz. od 10.00 do 17.00 w Katowicach odbywać się będzie IX edycja akcji pn. „iLoveRally” – inicjatywy, która łączy środowisko motoryzacyjne na Śląsku i jednocześnie promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas pierwszego etapu kierowcy rajdowi zaprezentują swoje umiejętności (ul. Olimpijska, Góreckiego i Dobrowolskiego), trasa drugiego odcinka KatowiceRally Show obejmuje: ul. Piastowską, Uniwersytecką i Bankową. W programie wydarzenia zaplanowano między innymi: tor kartingowy oraz tor dla symulatora poślizgu (parking przed Międzynarodowym Centrum Kongresowym), szkolenia z pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa i bezpieczeństwa w samochodzie.

Na terenie Uniwersytetu Śląskiego (przy ul. Chełkowskiego) od godz. 10.00 dla miłośników motoryzacji zostanie otwarty Park Kibica, gdzie będzie można z bliska zobaczyć pojazdy wyścigowe, 4x4, driftowe oraz zabytkowe, porozmawiać z mechanikami i zawodnikami. Najmłodsi uczestnicy będą mogli natomiast wziąć udział między innymi w warsztatach pt. „Malowanie samochodu”.

Jednym z partnerów wydarzenia, zorganizowanego przez Stowarzyszenie X, jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://iloverally.eu.

plakat promujący 9. edycję "iLoveRally"