IX Międzynarodowa konferencja naukowa „Literatura polska w świecie”

28.06.2024 - 13:29, aktualizacja 01.07.2024 - 08:31
Redakcja: K.S

Od 19 do 20 listopada 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się IX edycja międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Literatura polska w świecie”.

Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem adresowanym do polskich i zagranicznych badaczy polskiej twórczości literackiej. Przedmiotem zainteresowania tegorocznej edycji będą zagadnienia światowych transferów literatury polskiej, czyli jej przemieszczania się i uobecniania poza kulturą macierzystą.

Możliwość zgłoszenia swojego udziału trwa do 15 września 2024 roku. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Wydarzenie odbędzie się w formie online.

Organizatorami konferencji są: Instytut Polonistyki, Instytut Językoznawstwa oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegóły na stronie wydarzenia.