Jak (nie) rozmawiać o niepowodzeniach? | Warsztaty w ramach Duetów Mocy

06.06.2024 - 13:59, aktualizacja 06.06.2024 - 13:59
Redakcja: OO

W ramach cyklu spotkań Duety Mocy odbędą się warsztaty pt. „Jak (nie) rozmawiać o niepowodzeniach?”, które poprowadzi Teresa Ulanowska.

Podczas spotkania:

• dowiesz się, skąd biorą się przekonania na temat niepowodzeń, które nie służą poczuciu własnej wartości,
  • sprawdzisz, jak wpływa na ciebie niepowodzenie, jakie emocje uruchamia,
  • przećwiczysz komunikację w sytuacji niepowodzenia, która wspiera radzenie sobie z emocjami w sytuacji niepowodzenia.

Teresa Ulanowska – absolwentka socjologii i kulturoznawstwa UAM, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Niepublicznej Szkole Podstawowej Piano w Człuchowie. Trenerka myślenia krytycznego w edukacji oraz trenerka umiejętności społecznych TUS-SST. Wspiera rodziców i nauczycieli  w nurcie TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz jako edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Prowadzi warsztaty rozwijające kompetencje komunikacyjne, warsztaty dotyczące budowania zespołu i umiejętności pracy w grupie oraz warsztaty rozwijające kreatywność, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Zajmuje się rozwijaniem kompetencji społecznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży oraz profilaktyką. Współpracowała z portalami Natuli – Dzieci są Ważne, Akademia Rozwoju i Edukacji Majki Jeżowskiej, Fundacją EDU – klaster, Fundacją Dobra Porażka oraz z czasopismem „Trening Umiejętności Społecznych”. Prowadzi blog Kierunek–Relacja oraz profil na Facebooku pod tą samą nazwą. Entuzjastka myślenia wizualnego w edukacji. Od kilkunastu lat czynna instruktorka ZHP. Autorka projektu HAUS (Harcerska Akademia Umiejętności Społecznych) adresowanego do dzieci i młodzieży zagrożonej defaworyzacją społeczną, łączącego elementy metody harcerskiej, arteterapii, terapii zajęciowej i TUS. Wierzy, że fundamentem edukacji jest relacja oparta na empatii i szacunku oraz podejście skoncentrowane na zasobach i potencjale dziecka.

Warsztaty odbędą się 12 czerwca 204 roku w godz. 17.00–19.00. Obowiązuje rejestracja – formularz zgłoszeniowy.

grafika promująca warsztaty Jak (nie) rozmawiać o niepowodzeniach