„KinotON” – maraton wiedzy o filmie

19.03.2024 - 10:39, aktualizacja 19.03.2024 - 11:00
Redakcja: K.S

4 kwietnia 2024 roku przypada 149. rocznica urodzin Kazimierza Prószyńskiego – pioniera kinematografii, wynalazcy i wielkiego Polaka. Dla upamiętnienia tej daty w godz. 9.30–16.30 odbędzie się maraton wiedzy o filmie „KinotON”.

Jest to wydarzenie online, podczas którego uczestnicy przypomną sobie, czym jest magia kina i podzielą się swoją miłością do ruchomych obrazów.

Wydarzenie będzie dotyczyć filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Będzie wszystko, co zawsze chcieliśmy wiedzieć o filmie, ale baliśmy się zapytać.

Udział w maratonie jest bezpłatny, lecz wymagana jest rejestracja.

Organizatorami są Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Polska Półka Filmowa.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.