Klub Myśli Ekologicznej | „Czy młodzi uratują nasz świat?” – projekcja filmu

19.05.2023 - 13:11, aktualizacja 22.05.2023 - 12:36
Redakcja: OO

W ramach Klubu Myśli Ekologicznej we wtorek 30 maja 2023 roku o godz. 18.00 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbędzie się spotkanie pt. „Czy młodzi uratują nasz świat?”, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. „Jestem Greta” (reż. Nathan Grossman, Szwecja, 2021). Produkcja poświęcona jest szwedzkiej aktywistce klimatycznej Grecie Thunberg, która w sierpniu 2018 roku rozpoczęła pod parlamentem klimatyczny strajk szkolny, stawiając tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole?

Spotkanie poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Myśli Ekologicznej, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Millennium Docs Against Gravity.

Wstęp wolny, lecz obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina lub pobrane poprzez stronę internetową: rialto.katowice.pl.

Szczegółowe informacje o spotkaniu znajdują się na wydarzeniu na Facebooku.

grafika ze zdjęciem Grety Thunberg promująca spotkanie