Klub Myśli Ekologicznej | Czy świat bez wzrostu jest możliwy?

25.09.2023 - 12:46, aktualizacja 25.09.2023 - 13:36
Redakcja: OO

87. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej odbędzie się 3 października 2023 roku o godz. 17.30 w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Wydarzenie będzie także transmitowane online na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Gościem będzie dr Jakub Rok – ekonomista, aktywista, badacz, pracownik Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG (Uniwersytet Warszawski). Specjalizuje się w zagadnieniach dot. ekonomii ekologicznej, postwzrostu (degrowth), sprawiedliwości ekologicznej. Współtworzy Obóz dla Puszczy oraz Inicjatywę Dzikie Karpaty.

Rozmowę poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Spotkanie organizowane jest przez Klub Myśli Ekologicznej, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

grafika promująca spotkanie z dr. Jakubem Rokiem „Czy świat bez wzrostu jest możliwy?” w ramach Klubu Myśli Ekologicznej