Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Kolejna edycja „Święta Drzewa”

23.10.2018 - 12:56, aktualizacja 23.10.2018 - 12:56
Redakcja: admin

25 października 2018 roku o godz. 12.00 na deptaku pod Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbędzie się kolejna edycja „Święta Drzewa” – wydarzenia, które ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Programowi, realizowanemu od 2003 roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, towarzyszy co roku akcja sadzenia drzew.

W tym roku na skwerze przy CINiB-ie zostaną posadzone trzy jarzęby pospolite oraz kaliny koralowe, drzewa ufundowane przez Ambasadę USA Polsce. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział we wspólnym happeningu i rozdawaniu mieszkańcom kolorowych liści, których zadaniem jest pochłanianie dwutlenku węgla. Oficjalnie otwarty zostanie również hotel dla dzikich pszczół na terenie kampusu uniwersyteckiego, który jest elementem trwającej od zeszłego roku kampanii „Nie żądlę – zapylam”, realizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Wydarzenie rozpocznie się konferencją prasową o godz. 11.30 z udziałem konsula generalnego USA, a także przedstawicieli Urzędu Miasta Katowic, Uniwersytetu Śląskiego oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.  

W spotkaniu udział wezmą: konsul generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki, przedstawiciele władz miasta oraz Lasów Państwowych, kanclerz Uniwersytetu Śląskiego dr Agnieszka Skołucka, pełnomocnik dyrektora CINiBA Jan Siechowski, dr hab. Agnieszka Babczyńska – kierownik kampanii „Nie żądlę – zapylam” oraz prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.

return to top