Kolejne spotkanie z cyklu Seminariów Szybkiego Reagowania (SSR)

20.12.2019 - 12:31, aktualizacja 23.12.2019 - 14:41
Redakcja: OO
Tagi: Seminarium Szybkiego Reagowania, SSR

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych i Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego organizują drugie spotkanie z cyku Seminariów Szybkiego Reagowania (SSR). Wydarzenie rozpocznie się krótkim wprowadzeniem, po którym nastąpi dyskusja z udziałem zaproszonych gości oraz pozostałych uczestników spotkania.

Podczas seminarium pt. „Język płci – dlaczego spieramy się o końcówki?” dyskutanci zastanowią się nad tym, dlaczego sprawa końcówek wciąż budzi emocje, jakie jest źródło sporu o feminatywy i co ów spór napędza, a także pochylą się nad rolą języka w kształtowaniu światopoglądów. Wprowadzenie wygłosi prof. dr hab. Aldona Skudrzyk. Moderatorami dyskusji będą prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dr Magdalena Wołek. W wydarzeniu wezmą udział również: dr hab. Tomasz Nowak, prof. UŚ; dr hab. Wojciech Śmieja, prof. UŚ; dr hab. Gabriela Besler, prof. UŚ; dr hab. Tomasz Czakon, prof. UŚ; dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ.

Spotykanie odbędzie się 9 stycznia 2020 roku o godz. 17.00 w Instytucie Filozofii UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III).
Tematyka kolejnych seminariów jest otwarta, dlatego sprawy, wydarzenia lub problemy warte omówienia można zgłaszać, pisząc wiadomość na adres e-mail: ssr@us.edu.pl.

Plakat (pdf, 212 kB)

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.