Konferencja „El español como lengua extranjera en Europa Central (2004-2020). Enfoque demolingüístico”

15.04.2024 - 12:39, aktualizacja 16.04.2024 - 10:05
Redakcja: K.S

Od 25 do 26 kwietnia 2024 roku w Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie (Słowacja) odbędzie się konferencja online pt. „El español como lengua extranjera en Europa Central (2004-2020). Enfoque demolingüístico”.

Wydarzenie, którego współorganizatorem jest dr Cecylia Tatoj z Instytutu Językoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jest realizowane w ramach grantu wyszehradzkiego przyznanego na projekt „Spanish as a Foreign Language in Central Europe: A Demolinguistic Approach (2004-2020)” (https://spanish.filg.uj.edu.pl/about-the-project).

Pierwsza część wyników została zaprezentowana podczas konferencji organizowanej w październiku w Uniwersytecie Południowoczeskim w Czeskich Budziejowicach. Celem wydarzenia jest analiza sytuacji języka hiszpańskiego na różnych poziomach edukacji w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Projekt „Spanish as a Foreign Language in Central Europe: A Demolinguistic Approach (2004-2020)” jest prowadzony w ramach sieci badawczej „El Español en Europa”, której celem jest ilościowy i jakościowy opis geografii językowej i kulturowej języka hiszpańskiego i jego użytkowników we wszystkich krajach europejskich.

Jednym z realizatorów projektu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Program konferencji znajduje się na stronie wydarzenia.