Konferencja naukowa pt. „Światy poetyckie Barbary Gruszki-Zych”

04.12.2019 - 16:38, aktualizacja 04.12.2019 - 20:42
Redakcja: AJS
Tagi: konferencje, światy poetyckie

W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się konferencja naukowa pt. „Światy poetyckie Barbary Gruszki-Zych” – kolejna edycja projektu zatytułowanego „Światy poetyckie”, współorganizowanego od 2014 roku przez Instytutu Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, Komisję Historycznoliteracką PAN – oddział w Katowicach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. W wydarzeniu poświęconym Barbarze Gruszce-Zych – poetce i redaktorce „Gościa Niedzielnego” – udział wezmą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego i zaproszeni krytycy.

Przedsięwzięcie pt. „Światy poetyckie” ma na celu opisanie dorobku poetów XX wieku z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Efektem spotkań jest seria wydawnicza redagowana przez prof. dr. hab. Mariana Kisiela i dr. Tadeusza Siernego. Dotąd ukazały się monografie poświęcone poezji Stanisława Krawczyka, Tadeusza Kijonki, Andrzeja Szuby, Wilhelma Szewczyka, Tadeusza Sławka, Feliksa Netza, ks. Jerzego Szymika, Bolesława Lubosza, Jerzego Lucjana Woźniaka, Edwarda Zymana.