Konferencja naukowa pt. „Wybitni Rzymianie czasów schyłku Republiki. Gajusz Juliusz Cezar”

14.11.2016 - 10:04, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Od 21 do 22 listopada 2016 roku odbywać się będzie konferencja naukowa pt. „Wybitni Rzymianie czasów schyłku Republiki. Gajusz Juliusz Cezar”, zorganizowana przez Zakład Historii Starożytnej Instytutu Historii UŚ. Wydarzenie kierowane jest do historyków interesujących się zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianą problematyką cezariańską.

Pierwszy dzień obrad rozpocznie się o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11), natomiast drugi – także o godz. 9.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a). Podczas konferencji omówione zostaną m.in.: okoliczności konfliktu Gajusza Juliusza Cezara z Lucjuszem Korneliuszem Sullą, walka o władzę w Rzymie czy kwestie polityki urbanizacyjnej w I w. p.n.e.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dr hab. Norbert Rogosz z Instytutu Historii, który wygłosi wykład pt. „Edylat Gajusza Juliusza Cezara a jego kariera polityczna” oraz dr Joanna Aleksandrowicz z Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych z prezentacją nt. „Portretów niedokończonych. Juliusz Cezar w filmowych adaptacjach Shakespeare'a”.

Program konferencji (plik pdf)

Plakat konferencji