[ONLINE] Konferencja „Gelem, Gelem – jak daleko zaszliśmy od 1971 roku?”

23.03.2021 - 13:53, aktualizacja 24.03.2021 - 15:05
Redakcja: OO

Konferencja „Gelem, Gelem – how far have we come since 1971?” („Gelem, Gelem – jak daleko zaszliśmy od 1971 roku?”) odbywać się będzie od 25 do 27 marca 2021 roku w języku angielskim w formie zdalnej. Wydarzenie związane jest z otwarciem Centrum Badań Romskich przy Uniwersytecie Śląskim. Odbędzie się w 50. rocznicę pierwszego Światowego Kongresu Romów w 1971 roku.

Aby wziąć udział w wydarzeniu (bezpłatnie), należy przesłać adres e-mail, przynależność do instytucji lub organizacji, adres korespondencyjny oraz numer telefonu na adres: jubileeconference@outlook.com.

Organizatorzy: Prof. Hristo Kyuchukov (Uniwersytet Śląski w Katowicach), prof. Thomas Acton (Komitet londyński ds. upamiętnienia jubileuszu), prof. Margaret Greenfields oraz Sherrie Smith (Buckinghamshire New University, Wielka Brytania).

Program wydarzenia w języku angielskim