Konferencja pt. „Profilaktyka HIV/AIDS w Polsce”

02.10.2017 - 16:22, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

18 października 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Profilaktyka HIV/AIDS w Polsce”. Wydarzenie jest częścią projektu pt. „Interaktywny warsztat dotyczący profilaktyki HIV/AIDS z wykorzystaniem elementów psychologicznej pracy z filmem” realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu Pozytywnie Otwarci. Projekt zaprezentują pracownicy Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego: dr Agnieszka Skorupa z Zakładu Psychologii Ogólnej oraz mgr Michał Brol z Zakładu Psychologii Pracy i Organizacji, a także absolwentka psychologii mgr Anna Pyszkowska.

W spotkaniu udział weźmie m.in. dr Agnieszka Walendzik-Ostrowska, współautorka książki „Pozytywne życie – o profilaktyce HIV/AIDS dla edukatorów”. Konferencja będzie także okazją do prezentacji działalności czołowych instytucji działających w obszarze profilaktyki HIV/AIDS. Dr Dagna Kocur z Zakładu Psychologii Społecznej i Środowiskowej UŚ wygłosi wykład pt. „Relacje typu friends with benefits a zagrożenie HIV/AIDS”. W programie wydarzenia zaplanowano również warsztaty dla nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz psychologów. Szkolenie organizowane jest w ramach projektów: „Pogromcy mitów – zapobieganie zakażeniom HIV wśród osób o zwiększonym poziomie zachowań ryzykownych” (realizator: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego) oraz „Zdrowie w naszych rękach” (realizator: Urząd Miasta Katowice).

Udział w konferencji oraz warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: https://docs.google.com.

Program konferencji (plik pdf)