06.06.2023 - 10:07, aktualizacja 06.06.2023 - 13:18
Redakcja: OO

W ramach cyklu Lectio Magistralis Internationalis 27 czerwca 2023 roku o godz. 13.00 odbędzie się X wykład mistrzowski. Prelekcję pt. „Dwoje jednym głosem – w kierunku pedagogii dialogu międzyreligijnego” wygłoszą:

• rabinka Silvina Chemen z Latynoamerykańskiego Seminarium Rabinackiego w Buenos Aires (Argentyna),
  • Dr Francisco Canzani z Urugwaju, pracownik Centrum Studiów Ruchu Focolari w Rzymie.

W dyskusji panelowej głos zabiorą:

• dr hab. Aniela Różańska, prof. UŚ, pedagożka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • Dr Roberto Catalano, filozof z Instytutu Uniwersyteckiego Sophia we Włoszech,
  • prof. dr hab. Mirosław S. Wróbel, teolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W drugiej części seminarium uczestnicy będą mieli możliwość rozmowy z zaproszonymi prelegentami. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka włoskiego na polski.

Do udziału w wydarzeniu wymagana jest rejestracja poprzez wypełnienie i wysłanie formularza. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 czerwca 2023 roku.

Moderatorką spotkania będzie dr Mariola T. Kozubek z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dodatkowych informacji organizatorzy udzielają pod adresem e-mail: lectio.magistralis@us.edu.pl.

grafika promująca spotkanie Lectio Magistralis Internationalis: „Dwoje jednym głosem – w kierunku pedagogii dialogu międzyreligijnego”

Lectio Magistralis Internationalis to cykl międzynarodowych seminariów naukowych, realizowanych na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od 2020 roku. Do tej pory odbyło się dziewięć spotkań. Gośćmi były osoby z różnych zakątków świata: M. Borghesi (Włochy), G. Weigel (USA), S. N. Klimas (Izrael), P. Ferrara (Włochy), P. Zulehner (Austria), P. Coda (Włochy), J.H.H. Weiler (USA), J.P. di Nicola (Włochy), M. Ha Fong Ko (Chiny).