Letnia Akademia Gier 2019

31.05.2019 - 17:12, aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Od 3 do 5 czerwca 2019 roku w Cieszynie odbywać się będzie Festival of Art and Independent Games LAG – Letnia Akademia Gier. Celem wydarzenia, które co roku gromadzi osoby zainteresowane tworzeniem gier, jest promowanie działań artystycznych i naukowych związanych ze sztuką oraz grami niezależnymi.

Podczas festiwalu zaplanowano m.in. konferencję międzynarodową pt. „Art, Media and Games”, w której udział wezmą eksperci związani z rynkiem gier, nowych mediów i sztuk wizualnych, warsztaty prowadzone przez specjalistów z kraju i zagranicy, prezentację projektów powstałych podczas festiwalu, a także koncerty.

Program:

• 3 czerwca
    • wykłady, wystawy, prezentacje pracowni PGiPW
    • panel warsztatowy prowadzony przez ekspertów z USA, Czech i Belgii

• 4 czerwca
    • panel wykładowy poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi mediami, podczas spotkania międzynarodowy zespół prelegentów zaprezentuje najnowsze tendencje oraz kierunki rozwoju gier wideo, 3D, Augmented Reality i Virtual Reality. Poruszone zostaną także tematy dotyczące zarówno świata sztuki, jak i przemysłu kreatywnego
    • prezentacja finałowych prac międzynarodowego konkursu plakatowego LAG poster contest „Świat realny/świat wirtualny”
    • koncert, Company of Crisis, Game Jam

• 5 czerwca
    • oficjalne otwarcie Festiwalu Art and Independent Games, prowadzący – dziekan Wydziału Artystycznego prof. Małgorzata Łuszczak
    • prezentacje: projektów powstałych podczas Festivalu, najlepszych prac LAG Arena, dyplomów 2018–2019 PGiPW, najlepszej gry niezależnej 2019, wręczanie nagród oraz wyróżnień
    • prezentacje firm z branży gier
    • koncert, Game Annihilators, Free Flow Electric

Szczegółowe informacje: lagfestival.us.edu.pl (pdf, 175 kB)

Tegoroczna edycja jest zwieńczeniem czteroletniego projektu. W realizację międzynarodowego przedsięwzięcia, które zakończy się we wrześniu 2019 roku, zaangażowane są trzy uczelnie: Uniwersytet Śląski w Katowicach – lider projektu, Uniwersytet w Ostrawie oraz Uniwersytet Cyryla i Metodego w Trnavie.

Wydarzenie jest współfinansowane w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” przy wsparciu merytorycznym miasta Cieszyna i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Plakat promujący festiwal