Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Majowe „Popołudnia kaukaskie”

20.04.2016 - 10:15, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

5 maja 2016 roku o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się „Językowe popołudnie kaukaskie”. W programie wydarzenia zaplanowano prelekcję pt. „Kaukaz w polskiej kulturze”, którą wygłosi mgr Kamil Kozakowski, prezentację wyników ankiety „Czym jest Kaukaz”, prezentacje dotyczące Azerbejdżanu, Gruzji i Armenii, a także zajęcia językowe z: gruzińskiego, azerbejdżańskiego i ormiańskiego. Na warsztaty obowiązują zapisy drogą elektroniczną. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.

W ramach cyklu „Popołudnia kaukaskie” 6 maja o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej „American Corner” odbędzie się spotkanie pt. „Filmowo-taneczny Kaukaz”, podczas którego nie tylko wyświetlane będą gruzińskie filmy, ale będzie można nauczyć się również gruzińskich tańców. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorami „Popołudni kaukaskich” są: Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ, oficjalny fanpage UŚ „Świat na wyrywki”, Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej „American Corner” oraz ESN UŚ.

Plakat promujący majowe "Popołudnia kaukaskie"

return to top