Międzynarodowa Konferencja Logopedyczna: „Wielogłos o jąkaniu i giełkocie”

12.06.2024 - 09:50, aktualizacja 12.06.2024 - 09:50
Redakcja: OO

15 września 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Logopedyczna: Wielogłos o jąkaniu i giełkocie / Many Voices about Stuttering and Cluttering”. Konferencja ta dedykowana jest osobom z jąkaniem i giełkotem, logopedom, studentom logopedii, specjalistom oraz wszystkich tym, których tematyka jąkania i giełkotu interesuje.

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, ponieważ jego głównym celem jest szerzenie rzetelnej wiedzy na temat jąkania i giełkotu. Wybitni specjaliści z Polski i z zagranicy w swoich wystąpieniach odwoływać będą się do doświadczeń z pracy klinicznej, do perspektywy swoich klientów oraz do aktualnych danych naukowych. W programie przewidziane są wykłady mistrzowskie, seminaria, sesja posterowa.

Konferencję wraz wydarzeniami towarzyszącymi trwającymi od 13 do 17 września (panele eksperckie, seminaria, warsztaty) patronatem honorowym objęli: rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek, prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, Polski Związek Logopedów oraz Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, a patronatem medialnym „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.conference.fcl.org.pl.