Międzynarodowa konferencja medioznawcza „Digital Media, Democracy and Civil Society in Central and Eastern Europe”

05.01.2024 - 08:38, aktualizacja 05.01.2024 - 08:38
Redakcja: OO

8 i 9 stycznia 2024 roku w Hotelu Monopol oraz na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będzie międzynarodowa konferencja medioznawcza „Digital Media, Democracy and Civil Society in Central and Eastern Europe”, poświęcona wyzwaniom mediów i demokracji w obliczu zmian pod wpływem cyfrowej polityki, populizmu i wojny.

Wydarzenie rozpocznie keynote Sabiny Mihlej i Vaclava Stetki z Loughborough University oraz wystąpienia badaczy z Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Węgier i Wielkiej Brytanii. Uczestnikami konferencji będą m.in. Darren Lilleker (Bournemouth), Ulrike Klinger (Viadrina), Bogusława Dobek-Ostrowska (Wrocław).

Konferencja stanowi wspólną inicjatywę Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UŚ oraz partnerów z Audencia Business School, projektu Threatpie (Norface) Horizon 2020, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz European New School of Digital European University Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Program wydarzenia znajduje się na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UŚ.