Międzynarodowa Konferencja Metodyczno-Naukowa „Nauczyciele–Nauczycielom”

30.06.2017 - 14:43, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

We wtorek 24 października 2017 roku na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się pierwsza Międzynarodowa Konferencja Metodyczno-Naukowa „Nauczyciele–Nauczycielom”. Tematem spotkania będzie „Diagnoza pedagogiczna”.

Spotkanie, którego organizatorem jest Zakład Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej UŚ, będzie okazją do dyskusji na następujące tematy:

• diagnoza pedagogiczna,
  • praca z dzieckiem o specyficznych potrzebach edukacyjnych,
  • kompetencje nauczycieli,
  • etyka zawodu nauczyciela,
  • interakcyjność w procesie edukacji,
  • trójpodmiotowość edukacji: uczeń-nauczyciel-rodzic,
  • twórczość dziecka w kontekście diagnozy,
  • uwarunkowania procesu edukacji.

Konferencja skierowana jest zarówno do nauczycieli akademickich, jak i nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli, ma służyć wymianie doświadczenia pedagogicznego, myśli naukowej, a także zwrócić uwagę na problemy pracy z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych.

Zaproszenie (pdf)

Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: weinoe.us.edu.pl