Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Edukacyjne projekty działań proekologicznych II”

18.07.2022 - 09:48, aktualizacja 05.09.2022 - 12:31
Redakcja: K.S

Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie organizuje międzynarodową konferencję naukową pt. „Edukacyjne projekty działań proekologicznych II” w ramach projektu „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje [HEC]”, którego koordynatorem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Celem wydarzenia jest przybliżenie problematyki zmian klimatycznych oraz konieczności przeformułowania zadań współczesnej humanistyki w krajach V4 i na świecie.

Do udziału w konferencji zaproszeni są pracownicy naukowi, doktoranci, studenci i nauczyciele, którzy chcieliby podzielić się refleksją na temat przeformułowania antropocentrycznego postrzegania świata oraz roli, jaką w tym procesie mogą odgrywać szkoła i uniwersytet.

Wydarzenie ma charakter hybrydowy – stacjonarnie odbędzie się w Instytucie Polskim w Bratysławie (Nám. SNP 27, P.O. Box 153, 814 99 Bratysława, Słowacja) oraz online na platformie Zoom (identyfikator spotkania: 826 5227 4050, kod dostępu: 909496).

Zgłoszenia można wysyłać do 15 sierpnia na adres: icbeh@us.edu.pl. W treści konieczne jest podanie tematu wystąpienia, abstraktu i biogramu.

Uczestnictwo w konferencji jest możliwe po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Organizatorami i partnerami projektu HEC są: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie, Ogólnokrajowa Szkoła Polska na Węgrzech, Uniwersytet Mateja Beli (Bańska Bystrzyca) oraz Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu (Republika Czeska).