Nauka łączy – warsztaty i wykłady dla dzieci i młodzieży

14.10.2024 - 13:21, aktualizacja 14.10.2024 - 13:24
Redakcja: K.S

29 października 2024 roku Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Śląskiego organizuje cykl warsztatów i wykładów „Nauka łączy” dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach naukowych, eksperymentach i warsztatach pod okiem naukowców największej uczelni na Śląsku.

Cykl wykładów i warsztatów „Nauka łączy” to wydarzenie przeznaczone dla grup zorganizowanych w 3 kategoriach wiekowych:

• klasy 1–3,
  • klasy 4–6,
  • klasy 7–8.

W programie przewidziano pokaz naukowy „Światło”, podczas którego część doświadczeń przeprowadzą sami uczestnicy, a także warsztaty: „Chemia magiczna i praktyczna”, „Robotyka z LEGO”, „Po dwóch stronach kamery”, „Superbohaterowie znają fizykę… fizykę medyczną. Zobacz jak Cię widzi Predator”, „Niecodzienne spotkania z bezkręgowcami” oraz „Podróż po emocjach – mini gra terenowa”.

Zgłoszenia odbywać się będą poprzez formularz rejestracyjny (w formularzu dla każdej z grup wiekowych znajdują się osobne zakładki).

Szkoła zgłasza grupę na pokaz naukowy, a tuż po nim odbędzie się losowanie – każda klasa trafi na inne warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w pokazach i warsztatach jest bezpłatne.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: uniwersytetotwarty@us.edu.pl lub pod nr telefonu 323592145.

grafika wydarzenia