„Nauka łączy” – wydarzenie dla dzieci i młodzieży

06.05.2024 - 10:25, aktualizacja 07.05.2024 - 13:13
Redakcja: K.S

27 i 28 maja 2024 roku Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje cykl warsztatów i wykładów pt. „Nauka łączy” zorganizowany dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach naukowych, eksperymentach i warsztatach pod okiem naukowców największej uczelni na Śląsku:

• 27 maja dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostały przygotowane interaktywne wykłady dotyczące najpopularniejszych tematów i zagadnień, jakie mogą pojawić się podczas egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki czy wiedzy o społeczeństwie;
  • 28 maja w programie dla najmłodszych przewidziano m.in. pokaz naukowy „Niebezpieczny przyjaciel ogień”, podczas którego część doświadczeń przeprowadzą sami uczestnicy, a także warsztaty biologiczne i chemiczne, związane z bezpieczeństwem w sieci oraz warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO.

Wydarzenie przeznaczone dla grup zorganizowanych w 4 kategoriach wiekowych:

• zerówki i klasy 1–3,
  • klasy 4–6,
  • klasy 7–8,
  • szkoły ponadpodstawowe.

Chęć udziału można zgłaszać poprzez formularz rejestracyjny.

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w pokazach i warsztatach jest bezpłatne.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: uniwersytetotwarty@us.edu.pl lub numerem telefonu: 32 359 2145.