Nocne Powtórki Maturalne 2022

20.04.2022 - 13:19, aktualizacja 21.04.2022 - 10:20
Redakcja: K.S

Tego roku, jak w poprzednich latach, Uniwersytet Otwarty działający na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach organizuje Nocne Powtórki Maturalne dla uczniów przygotowujących się do nadchodzących egzaminów dojrzałości.

Od 25 do 29 kwietnia odbywać się będzie cykl kilkudniowych wykładów online o tematyce maturalnej. Specjalnie dla abiturientów wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego od kilku lat opracowują zagadnienia, które z dużym prawdopodobieństwem znajdą się na maturze i są warte szczegółowego omówienia.

W programie znajdą się powtórki z języka polskiego oraz matematyki. Zajęcia są prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Śląskiego, co gwarantuje ich wysoki poziom merytoryczny.

Harmonogram tegorocznych Nocnych Powtórek Maturalnych:

• 25 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.00 – język polski: „Chochoł, złoty róg i czapka z piór, czyli wszystko o «Weselu» Stanisława Wyspiańskiego” (dr hab. Magdalena Piekara, prof. UŚ);
  • 26 kwietnia (wtorek), godz. 19.00 – matematyka: „Zadania dowodowe na maturze z matematyki” (dr Łukasz Dawidowski);
  • 27 kwietnia (środa), godz. 19.00 – język polski: „Lalka – szczegółowe omówienie i najważniejsze motywy” (dr hab. Magdalena Piekara, prof. UŚ);
  • 28 kwietnia (czwartek), godz. 19.00 – matematyka: „Zadania z parametrem na maturze z matematyki” (dr Łukasz Dawidowski);
  • 29 kwietnia (piątek), godz. 19.00 – język polski: „Polska poezja współczesna – drogowskazy” (dr Magdalena Piotrowska-Grot).

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisu można dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie organizatorów.

Opłata za udział w jednych zajęciach wynosi 25 zł.

Dziewczyna siedzi po turecku z plecakiem zawieszonym na ramieniu i książkami na głowie