Otwarcie nowej siedziby Studenckiej Rozgłośni Radiowej Egida w budynku spinPLACE!

10.06.2024 - 13:02, aktualizacja 10.06.2024 - 14:29
Redakcja: JW

Z radością ogłaszamy otwarcie nowej siedziby Studenckiej Rozgłośni Radiowej Egida w budynku spinPLACE przy ul. Bankowej 5 w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie wpisuje się w bogatą historię naszej rozgłośni, która już od ponad 50 lat towarzyszy studentom Uniwersytetu Śląskiego oraz społeczności lokalnej.

Historia Radia Egida

Egida została założona w 1969 roku i od tamtej pory działa nieprzerwanie, dostarczając słuchaczom różnorodnych treści – od muzyki, przez audycje publicystyczne, po programy kulturalne, relacje z wydarzeń. Przez dekady Egida była nie tylko źródłem informacji i rozrywki, ale także miejscem, gdzie studenci mogli zdobywać cenne doświadczenie w dziedzinie dziennikarstwa, realizacji dźwięku i produkcji radiowej. W ciągu tych pięciu dekad przez studio Egidy przewinęło się wielu utalentowanych radiowców, którzy dziś pracują w mediach na całym świecie.

Nowa przestrzeń – nowe możliwości

Przeprowadzka do budynku spinPLACE otwiera przed Radiem Egida nowe perspektywy. Nowoczesna siedziba to nie tylko prestiżowa lokalizacja w sercu Katowic, ale przede wszystkim doskonale wyposażone studio, które pozwoli na jeszcze lepszą realizację audycji. W nowym miejscu znajdą się: nowoczesne studio nagraniowe z profesjonalnym sprzętem dźwiękowym, sale montażowe wyposażone w najnowsze oprogramowanie do edycji dźwięku, pomieszczenia do organizacji warsztatów i szkoleń dla młodych dziennikarzy, przestronna strefa rekreacyjna dla zespołu radia oraz gości. Te udogodnienia zapewnią komfort pracy i umożliwią realizację nawet najbardziej ambitnych projektów radiowych. Nowa siedziba to także doskonała okazja do nawiązania bliższej współpracy z innymi jednostkami Uniwersytetu Śląskiego oraz partnerami zewnętrznymi.

Zaproszenie na uroczystość otwarcia

Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych radiowców Egidy, władze uczelni oraz wszystkich sympatyków naszej rozgłośni na uroczystość otwarcia nowej siedziby, która odbędzie się 11 czerwca 2024 r. o godz. 14.00 w spinPLACE. Będzie to doskonała okazja do wspomnień, spotkań z dawno niewidzianymi przyjaciółmi oraz zapoznania się z nowymi możliwościami, jakie oferuje nowa siedziba. Liczymy na Waszą obecność i wspólne świętowanie tego ważnego momentu w historii Studenckiej Rozgłośni Radiowej Egida. Do zobaczenia na Bankowej 5!