„Od Ajschylosa do Hobbita – tłumaczenia literatury światowej na śląski” – pierwsze spotkanie nowego cyklu

17.09.2024 - 11:38, aktualizacja 17.09.2024 - 12:07
Redakcja: K.S

grafika wydarzenia

26 września 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, s. B0.38) od godz. 17.00 do 18.30 odbędzie się pierwsze spotkanie nowego cyklu: „Cyfrowa literackość – region – świat”, który powstał w ramach pasma Miasto – Region – Akademia Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Podczas pierwszego spotkania pt. „Od Ajschylosa do Hobbita – tłumaczenia literatury światowej na śląski” uczestnicy zapoznają się z dorobkiem tłumaczy na język śląski oraz będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat procesu przekładu, wyzwań, trudności i perspektyw tego kulturotwórczego przedsięwzięcia.

Celem inicjatywy jest połączenie wysiłków wszystkich zainteresowanych budowaniem Miasta Nauki, z zaznaczeniem lokalnego charakteru, cyfrowych kanałów przekazu i niezwykłego potencjału, jaki daje połączenie starego z nowym oraz nauki i kultury.

Organizatorami wydarzenia są Zespół Humanistyki Cyfrowej UŚ, Szkoła w Chmurze oraz Rada Języka Śląskiego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje rejestracja za pośrednictwem formularza.

Szczegóły znajdują się na Facebooku wydarzenia.