Ogólnopolska konferencja interdyscyplinarna pt. „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”

06.04.2022 - 12:16, aktualizacja 06.04.2022 - 13:14
Redakcja: RJ

Czwarta edycja konferencji „Między katedrą a katedrą” odbędzie się 13 maja 2022 roku na platformie Microsoft Teams. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku.

Tematyka tegorocznego spotkania koncentruje się wokół szeroko rozumianej relacji między kościołem a różnorodnymi sferami życia człowieka. Jej celem jest zarówno poszukiwanie wspólnych obszarów refleksji, jak i kształtowanie relacji między religią, nauką, kulturą i polityką, a także innymi dziedzinami.

Organizatorami konferencji są: Studenckie Koło Naukowe Teologów UŚ, Studenckie Koło Naukowe Nauk o Rodzinie UŚ, Studenckie Koło Psychologii Zdrowia UŚ, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ, niezależni studenci i doktoranci Wydziału Humanistycznego, Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Teologicznego UŚ.

Szczegóły wydarzenia są dostępne na stronie konferencji.