[ONLINE] 65. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

08.12.2020 - 13:04, aktualizacja 08.12.2020 - 13:04
Redakcja: MJ
Tagi: ekologia, Klub Myśli Ekologicznej

Propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie to podstawowe założenia Klubu Myśli Ekologicznej. 11 grudnia 2020 roku o godzinie 17.30 odbędzie się online kolejne spotkanie KME, w którym udział weźmie dr hab. Urszula Zajączkowska – poetka i botaniczka, związana z Samodzielnym Zakładem Botaniki Leśnej SGGW w Warszawie.

Jej działalność podważa sens twardego podziału na nauki ścisłe i humanistykę. W swojej twórczości stara się zasypywać podziały między nauką i humanistyką, a także wypracowywać nowe języki opisu relacji człowieka z przyrodą. Studiuje wzrost, anatomię i ruchy roślin, bada ich aerodynamikę oraz biomechanikę. Autorka książki eseistyczną „Patyki, badyle”, nominowane do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Witolda Gombrowicza. Felietonistka magazynu o kulturze Dwutygodnik, stale współpracuje z Kwartalnikiem „Przekrój”.

Spotkanie poprowadzą:

• prof. Piotr Skubała – ekolog, akarolog (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski),
  • dr Ryszard Kulik – psycholog, aktywista ekologiczny (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot).

Linki do transmisji:

Organizatorami spotkania jest Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Uniwersytecka UŚ oraz Miesięcznik Dzikie Życie.

Zaproszenie na 65. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej