[ONLINE] Konferencja naukowa pt. „Edukacyjne projekty działań proekologicznych”

16.07.2021 - 14:23, aktualizacja 16.07.2021 - 15:43
Redakcja: wcyg
Tagi: edukacja, ICBEH, konferencja, zmiany klimatu

W ramach projektu „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania ­­– dobre praktyki – rekomendacje” (HEC) w dniach 23–24 września 2021 roku odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Edukacyjne projekty działań proekologicznych”, organizowana przez Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną (ICBEH) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Inicjatywa HEC jest realizowana w obrębie współpracy Grupy Wyszechradzkiej (V4), stanowiącej nieformalne regionalne porozumienie pomiędzy czterema państwami Europy Środkowej: Polski, Węgier, Czech oraz Słowacji.

„Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu” to przedsięwzięcie, którego celem jest przybliżenie problematyki zmian klimatycznych oraz konieczności przeformułowania zadań współczesnej humanistyki w krajach V4 i na świecie. Organizatorzy i prelegenci wrześniowej konferencji naukowej pochylą się nad konkretnymi wyzwaniami edukacji proekologicznej, która przez wzgląd na swój interdyscyplinarny charakter wymaga sięgnięcia po odpowiednie narzędzia i nowe metodologie, właściwe dla każdego etapu kształcenia.

Osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w wydarzeniu (prelegenci) proszone są o przesyłanie zgłoszeń do 6 września 2021 roku na adres e-mail: icbeh@us.edu.pl.

Bezpłatne spotkanie w języku angielskim odbędzie się na platformie Teams.

return to top