[ONLINE] Nocne Powtórki Maturalne 2021

13.04.2021 - 15:14, aktualizacja 14.04.2021 - 12:58
Redakcja: OO

Nocne Powtórki Maturalne to doroczne wydarzenie edukacyjne skierowane do uczniów szkół średnich, będących na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. Organizatorem jest Uniwersytet Śląski Maturzystów działający w Uniwersytecie Otwartym UŚ, od lat zajmujący się organizacją kursów przygotowujących uczniów do majowych zmagań.

„Specjalnie dla abiturientów nasi wykładowcy opracowują zagadnienia, które z dużym prawdopodobieństwem znajdą się na maturze i są warte szczegółowego omówienia. Zapraszamy na powtórki z języka polskiego oraz matematyki na obu poziomach. W tym roku zajęcia przyjmą formę wykładów on-line z elementami sprzężenia zwrotnego. W ten sposób znosimy bariery geograficzne, a Nocne Powtórki stają się dostępne dla maturzystów z całej Polski!” – mówi Ewa Walewska, koordynatorka UŚ Maturzystów.

Podczas zajęć będzie możliwość zadawania pytań prowadzącym, a przyswajalność omawianego materiału zostanie zwiększona poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik wizualizacji.

Spotkania odbywać się będą na platformie Zoom. Zapisu można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie: www.maturzysta.us.edu.pl.

Udział w pierwszych trzech spotkaniach (20, 21 i 22 kwietnia) jest bezpłatny. Uczestnictwo w kolejnych pięciu spotkaniach to koszt 25 zł za jedne zajęcia.

Harmonogram:

• 20 kwietnia (wtorek), godz. 19.00 – język polski: „Młoda Polska – synteza” (dr hab. Magdalena Piekara, prof. UŚ),
  • 21 kwietnia (środa), godz. 19.00 – matematyka: „Zadania dowodowe na egzaminie maturalnym – poziom podstawowy” (dr Sylwia Kania),
  • 22 kwietnia (czwartek), godz. 19.00 – język polski: „Na tropach toposów – podstawy poetyki dla licealistów” (dr Magdalena Piotrowska-Grot),
  • 23 kwietnia (piątek), godz. 19.00 – matematyka: „Zadania dowodowe na egzaminie maturalnym – poziom rozszerzony” (dr Sylwia Kania),
  • 24 kwietnia (sobota), godz. 19.00 – matematyka: „Zadania rozszerzonej odpowiedzi na egzaminie maturalnym – poziom podstawowy” (dr Sylwia Kania),
  • 27 kwietnia (wtorek), godz. 19.00 – język polski: „Proza pozytywistyczna: Lalka, Nad Niemnem, powieści historyczne H. Sienkiewicza” (dr hab. Magdalena Piekara, prof. UŚ),
  • 28 kwietnia (środa), godz. 19.00 – matematyka: „Rachunek różniczkowy, trygonometria, zadania z parametrem na przykładzie zadań maturalnych – poziom rozszerzony” (dr Sylwia Kania),
  • 29 kwietnia (czwartek), godz. 19.00 – język polski: „Awangarda wiecznie żywa? Dwudziestolecie Międzywojenne – ciągi dalsze” (dr Magdalena Piotrowska-Grot).

Sylwetki wykładowców