Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

[ONLINE] Seminarium prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA)

02.06.2021 - 13:19, aktualizacja 02.06.2021 - 18:07
Redakcja: MJ
Tagi: Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki, Metropolitan Science and Assistance Support Fund

Uniwersytet Śląski w Katowicach gościć będzie prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA), który poprowadzi seminarium pt. „Corruption, fairness, and Inequality” skierowane do pracowników naukowych śląskich uczelni. Zaplanowano dwa terminy spotkań – 8 i 10 czerwca 2021 r. w godz. od 16.00 do 18.00.

Prof. Eric Uslaner jest jednym z najwybitniejszych badaczy zaufania społecznego i autorem komparatystycznych analiz kapitału społecznego, w szczególności w kontekście zachowań korupcyjnych.

Spotkanie odbędzie się na platformie Skype. Liczba miejsc jest ograniczona, osoby zainteresowane mogą zgłosić swój udział do 4 czerwca 2021 r. drogą elektroniczną –  e-mail: magdalena.kosa@us.edu.pl. Po rejestracji uczestnicy otrzymają link do spotkania.

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Trust as a value: corruption, inequality and social capital”, którego koordynartorem merytorycznym jest dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof.UŚ – dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Projekt „Trust as a value: corruption, inequality and social capital” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 29 403 zł.

return to top