[ONLINE] Szkolenia z praw przysługujących ukraińskim studentom i ich rodzinom w związku z wojną w Ukrainie

01.03.2022 - 11:17, aktualizacja 02.03.2022 - 11:13
Redakcja: wc-a
Tagi: prawo, szkolenie, Ukraina

Naczelna Rada Adwokacka organizuje szkolenia dla ukraińskich studentów chcących poznać przysługujące im oraz ich rodzinom prawa w związku z wojną w Ukrainie. Spotkania adresowane są także dla polskich studentów zainteresowanych udzielaniem wsparcia w obecnej sytuacji.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 marca 2022 roku o godz. 20.30. Poprowadzi je adw. Justyna Wróbel. Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Drugie spotkanie odbędzie się 4 marca 2022 roku o godz. 20.30. Prowadzącym jest adw. Piotr Sawicki. Na wydarzenie obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Obydwa wydarzenia odbędą się na platformie Zoom.

Podczas szkoleń prelegenci przedstawią prawa przysługujące Ukraińcom przybywającym do Polski. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zalegalizować pobyt w kraju oraz gdzie szukać pomocy.

Szkolenia organizują: Naczelna Rada Adwokacka, Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz Sekcja Praktyków Prawa przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.