[ONLINE] VIII edycja Międzynarodowej Konferencji Magistrantów

17.04.2020 - 09:52, aktualizacja 07.05.2020 - 13:57
Redakcja: OO
Tagi: konferencja

Szkoła Języka i Kultury Polskiej, Centrum Języka i Kultury Chińskiej oraz Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel” organizują VIII Międzynarodową Konferencję Magistrantów, która dla wyróżniających się studentów ostatniego roku studiów licencjackich oraz doktorantów stanowi okazję do zaprezentowania fragmentów prac dyplomowych lub zagadnień z nimi związanych.

Spotkanie, przebiegające w formule online, odbędzie się 12 maja 2020 roku. Osoby zainteresowane biernym udziałem (słuchacze), proszone są o kontakt (e-mail: szkola@us.edu.pl) w celu uzyskania informacji dotyczących zalogowania się na platformę ZOOM.

Organizatorzy wydarzenia chcieli, by najbliższa edycja konferencji poświęcona została nowemu spojrzeniu na zagadnienia genologii we współczesnym świecie. Dzięki otwartej formule możliwe było zgłoszenie tekstów traktujących gatunkowość nie tylko jako właściwość sztuki (np. nowe gatunki filmowe i ich korzenie) czy twórczości literackiej (przeplatanie się istniejących gatunków), ale także postrzeganie tej tematyki w zupełnie nowych kontekstach (nie tylko humanistycznych!). W tej formule studenci-obcokrajowcy mogą zatem przedstawić swój punkt widzenia na polską literaturę, kulturę i język, z kolei studenci polscy mogą zaprezentować podczas wystąpień problematykę interkulturową. Katowickie spotkania stanowią znakomitą okazję do interesujących dyskusji w międzynarodowym gronie z udziałem i pod kierunkiem specjalistów: językoznawców, kulturoznawców i literaturoznawców.

Uczestnikami poprzednich edycji konferencji byli studenci Uniwersytetu Śląskiego, przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu w Ostrawie i Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego. W konferencjach biorą udział również studenci uczelni o innych profilach (m.in. akademii sztuk pięknych czy politechniki).

Zgłoszenia czynnego udziału przyjmowane były do 26 kwietnia 2020 roku.