[ONLINE] Warsztaty opery chińskiej

11.01.2021 - 13:06, aktualizacja 11.01.2021 - 13:06
Redakcja: OO

Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje warsztaty online dotyczące opery pekińskiej. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych poznaniem historii tego wyjątkowego teatru, zobaczeniem niesamowitych makijaży i strojów, które są jego nieodłącznym elementem, a także posłuchaniem fragmentów śpiewanych utworów. Opera pekińska została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2010 roku.

Warsztaty poprowadzi ChunYue Jiang, lektorka Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ, specjalistka od opery pekińskiej.

Spotkanie będzie miało formę warsztatów i odbędzie się na platformie Zoom. Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: tydzienkultur@gmail.com do 20 stycznia 2021 roku.

plakat promujący warsztaty opery pekińskiej

Plakat promujący warsztaty opery pekińskiej