[ONLINE] Webinarium: „Czy Zygmunt III Waza zasłużył na złą sławę?”

25.05.2020 - 10:49, aktualizacja 25.05.2020 - 10:49
Redakcja: OO

Andrzej Włusek, gość czwartej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, poprowadzi webinarium pt. „Czy Zygmunt III Waza zasłużył na złą sławę?”, podczas którego zastanowi się, czy król Polski, panujący w latach 1587–1632, jest słusznie krytykowany przez potomnych.

Link do spotkania pojawi się na Facebooku tuż przed rozpoczęciem wydarzenia, czyli w środę 27 maja o godz. 20.00.

Andrzej Włusek działa aktywnie na rzecz popularyzacji historii. Jest redaktorem naczelnym portalu „Historykon.pl”, założył także kanał na portalu YouTube „Andrzej Włusek – Historia poza horyzont”. Od 2018 roku prowadzi wycieczki turystyczno-historyczne na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej na szlaku Orlich Gniazd, podczas których przybliża bogatą historię tego regionu. Był współorganizatorem sesji fotograficznej w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie ukazującej bitwę pod Hodowem oraz dawne stroje i uzbrojenie polskich żołnierzy z okresu XVII wieku. Współpracuje z katowickim oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu webinariów Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego liderem jest Uniwersytet Śląski.