[ONLINE] Webinarium ŚFN: „Bruce Springsteen – artysta kompletny”

05.10.2020 - 09:38, aktualizacja 05.10.2020 - 09:38
Redakcja: OO
Tagi: Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Spotkanie pt. „Bruce Springsteen – artysta kompletny” poprowadzi Agata Cienciała z gościnnym udziałem Zdzisława Ciuka. Oboje są pracownikami Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego.

Bruce Springsteen to dla Amerykanów jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych wykonawców, wybitny gitarzysta i twórca zaangażowanych społecznie tekstów, który przez dziesięciolecia błyskotliwej kariery pozostał sympatycznym „chłopakiem z sąsiedztwa”. Być może jego najbardziej znanym utworem jest nagodzona Oscarem „Streets of Philadelphia” (z filmu „Filadelfia”). W październiku ukaże się płyta „Letter to You” – dwudziesty studyjny album w dorobku Springsteena, co stanowi świetną okazję do zastanowienia się nad społecznym fenomenem artysty.

Link do nagrania pojawi się tuż przed spotkaniem na stronie wydarzenia oraz na profilu Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.