Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

[ONLINE] Webinarium ŚFN: „Czy YouTube musi być głupi?”

13.07.2020 - 15:37, aktualizacja 13.07.2020 - 15:37
Redakcja: MJ
Tagi: ŚFN, webinarium

Najbliższe webinarium organizowane przez Śląski Festiwal Nauki KATOWICE będzie miało nietypową formułę – na temat tego, czy oglądając YouTube, jesteśmy skazani na małowartościowe treści, Jarosław Juszkiewicz porozmawia z członkami Grupy Filmowej Darwin – Markiem Huczem oraz Janem Jurkowskim.

Jarosław Juszkiewicz jest dziennikarzem Polskiego Radia Katowice, a także głosem polskiej wersji nawigacji Google Maps. O przywiązaniu polskich kierowców do głosu redaktora Juszkiewicza świadczy fakt, że kiedy w maju tego roku zdecydowano zastąpić go syntetycznie generowanym lektorem, użytkownicy aplikacji z miejsca zaczęli protestować, a Google po kilku dniach wycofało się ze swojej decyzji – głos syntetyczny ma powrócić, ale dopiero wtedy, gdy będzie wystarczająco dopracowany. Popularni Darwini to z kolei jedni z najbardziej rozpoznawalnych twórców w polskim internecie, znani chociażby z serii „Wiekie konflikty”. Goście najbliższego webinarium są ambasadorami ŚFN.

Link do transmisji pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli 15 lipca o godz. 20.00 (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE: www.facebook.com/slaskifestiwalnauki.katowice).

return to top